کد اقتصادی ، دریافت کد اقتصادی ، سامانه کد اقتصادی ، اخذ کد اقتصادی ، پیگیری کد اقتصادی

 

کد اقتصادی
کد اقتصادی

 

کد اقتصادی

 

سازمان امور مالیاتی برای احراز هویت اشخاص حقیقی و حقوقی یک کد ۱۲ رقمی به آن ها اختصاص می دهد. این کد که به نام کد اقتصادی شناخته می شود برای کسب و کارهای تجاری صادر می گردد.

 

کد اقتصادی چیست

 

اگر می خواهید جواب سوال کد اقتصادی چیست را بدانید می توان گفت اشخاص حقیقی و حقوقی که فعالیت های تجاری دارند از سوی سازمان امور مالیاتی ملزم به دریافت یک کد ۱۲ رقمی هستند که به نام کد اقتصادی شناخته می شود.

 

کد اقتصادی شرکت

 

اخذ کد اقتصادی شرکت برای اشخاص حقوقی که می خواهند کارت بازرگانی دریافت کنند، در مزایده ها و مناقصات شرکت نمایند و با موسسات دولتی قرارداد ببندد الزامی است.

 

پیگیری پیش ثبت نام کد اقتصادی

 

مودیان مالیاتی که به تازگی برای دریافت کد اقتصادی، پیش ثبت نام نموده اند، می توانند با مراجعه به سایت tax.gov.ir نسبت به پیگیری پیش ثبت نام کد اقتصادی خود اقدام کنند.

 

ثبت کد اقتصادی

 

ثبت کد اقتصادی برای اشخاصی که دارای پروانه کسب هستند و داد و ستد انجام می دهند ضروری می باشند. فعالیت های خدماتی، تولیدی، توزیعی و … نیازمند کد اقتصادی هستند.

 

دریافت کد اقتصادی
دریافت کد اقتصادی

 

دریافت کد اقتصادی

 

لازم است تا مودیان مالیاتی برای دریافت کد اقتصادی به سایت tax.gov.ir مراجعه و مراحل پیش ثبت نام کد اقتصادی را طی کنند. برای این کار آن ها باید وارد قسمت ثبت نام الکترونیکی شماره اقتصادی شوند.

 

سامانه ثبت نام کد اقتصادی

 

سازمان امور مالیاتی کشور، سامانه ثبت نام کد اقتصادی را برای تسهیل در اخذ این کد راه اندازی نموده است تا دیگر نیازی به مراجعه حضوری نباشد.

 

گرفتن کد اقتصادی

 

گرفتن کد اقتصادی برای کسبه و شرکت های تجاری الزامی است. این اشخاص اگر اقدام به اخذ این کد نکنند با جرایم سنگینی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور روبرو خواهند شد و امکان دارد محل کسب یا محل اقامت شرکت آن ها با حکم قضایی پلمپ گردد.

 

دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی

 

برای دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی به سامانه ای که برای این امر طراحی شده مراجعه نمایید.

 

سامانه کد اقتصادی دارایی

 

دارندگان کد اقتصادی قدیمی باید برای دریافت کد اقتصادی جدید اقدام کنند. کد اقتصادی جدید برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی دارای فعالیت تجاری صادر می گردد. به همین منظور سامانه کد اقتصادی دارایی راه اندازی شده است.

 

سامانه کد اقتصادی
سامانه کد اقتصادی

 

سامانه کد اقتصادی

 

اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای کد اقتصادی هستند می توانند از معافیت های مالیاتی که دولت مشخص کرده بهره مند گردند. همچنین بررسی دفاتر حسابداری آن ها تسهیل شده و با جریمه های مالیاتی روبرو نمی شوند. سامانه کد اقتصادی برای ثبت نام افرادی که فاقد این کد هستند راه اندازی شده است.

 

نمونه کد اقتصادی

 

کد اقتصادی یک شماره ۱۲ رقمی است. برای مشاهده نمونه کد اقتصادی می توانید نام آن را در گوگل جستجو نمایید.

 

استعلام کد اقتصادی اشخاص حقوقی

 

درگاه الکترونیکی http://www.evat.ir/frmvalidationofregistration.aspx برای استعلام کد اقتصادی اشخاص حقوقی راه اندازی شده است. با مراجعه به این سایت می توانید از درستی کد اقتصادی آن ها مطمئن گردید.

 

کد اقتصادی اشخاص حقیقی

 

کسبه برای دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی باید پس از انجام پیش ثبت نام و تایید مشخصات هویتی جهت تشکیل پرونده با در دست داشتن شناسنامه، کارت ملی، پروانه کسب، فرم درخواست کد اقتصادی و ۳ قطعه عکس به اداره مالیات شهر محل اقامت خود مراجعه نمایند.

 

مراحل دریافت کد اقتصادی

 

یکی مراحل دریافت کد اقتصادی، تایید شماره تلفن فرد متقاضی است. اگر شماره تلفن شخص تایید نشود ادامه مراحل صدور کد اقتصادی امکان پذیر نمی باشد.

 

کد اقتصادی شرکت ها
کد اقتصادی شرکت ها

 

کد اقتصادی شرکت ها

 

شرکت های تجاری پس از این که مراحل ثبت شرکت خود را به پایان رساندند برای تشکیل پرونده مالیاتی نیاز به کد اقتصادی دارند. اقدام برای دریافت کد اقتصادی شرکت ها باید حداکثر دو ماه پس از ثبت شرکت انجام پذیرد. در غیر اینصورت شخص حقوقی مجاز به فعالیت های تجاری نمی باشد.

 

سامانه پیش ثبت نام کد اقتصادی

 

تایید اطلاعات وارد شده در سامانه پیش ثبت نام کد اقتصادی توسط متقاضی ضروری می باشد. در غیر اینصورت پرونده او پس از گذشت یک هفته به طور اتوماتیک حذف می گردد.

 

جستجو کد اقتصادی شرکت ها بر اساس شماره ثبت

 

هیچ راهی برای جستجو کد اقتصادی شرکت ها بر اساس شماره ثبت وجود ندارد اما می توانید با داشتن نام شرکت و مراجعه به سایت http://www.evat.ir/frmvalidationofregistration.aspx از کد اقتصادی شخص حقوقی مطلع شوید.

 

دریافت کد اقتصادی شرکت ها

 

اگر به دنبال کد اقتصادی یک شخص حقوقی می گردید، سازمان امور مالیاتی سامانه ای را برای دریافت کد اقتصادی شرکت ها راه اندازی نموده است.

 

نحوه دریافت کد اقتصادی

 

در سایت سازمان امور مالیاتی کشور، راهنمای جامعی از نحوه دریافت کد اقتصادی قرار داده شده که با مراجعه به این سایت می توانید از کلیه مراحل دریافت کد اقتصادی آگاه شوید.

 

پیگیری کد اقتصادی
پیگیری کد اقتصادی

 

پیگیری کد اقتصادی

 

اگر مراحل پیش ثبت نام شماره اقتصادی را انجام داده اید برای اطلاع از آخرین وضعیت صدور کد اقتصادی و آگاهی از تایید اطلاعات هویتی و سایر مدارک دیگر می توانید به بخش پیگیری کد اقتصادی مراجعه نمایید.

 

استعلام کد اقتصادی از طریق شناسه ملی

 

در حال حاضر استعلام کد اقتصادی از طریق شناسه ملی امکان پذیر نیست. اما یک راه دیگر وجود دارد. می توانید وارد سایت http://www.ilenc.ir/ شوید و از طریق شناسه ملی شرکت، نام آن را پیدا نموده و سپس با ورود به سامانه بررسی اعتبار کد اقتصادی از کد اقتصادی شرکت اطلاع پیدا کنید.

 

کد اقتصادی شرکت ها

 

اشخاص حقوقی برای اینکه از جانب دولت حمایت شوند و بتوانند از تسهیلات مالیاتی استفاده کنند نیاز به کد اقتصادی دارند. کد اقتصادی شرکت ها اعتبار قانونی به فعالیت تجاری آن ها می بخشد و در عملکردشان شفافیت ایجاد می کند.

 

کد مالیاتی

 

کد مالیاتی عملکردی شبیه شناسه ملی دارد و برای ارائه خدمات مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور برای افراد و شرکت های دارای فعالیت تجاری صادر می گردد.

 

سایت کد اقتصادی

 

اشخاص حقوقی که در هیئت مدیره خود جابجایی داشته اند باید نسبت به اصلاح اطلاعات شرکت در سایت کد اقتصادی اقدام کنند. پس از اصلاح، اطلاعات آن ها توسط کارشناسان بررسی شده و صحت آن تایید می گردد.

 

اخذ کد اقتصادی
اخذ کد اقتصادی

 

اخذ کد اقتصادی

 

اخذ کد اقتصادی برای کلیه افراد و شرکت هایی که حوزه فعالیتشان در بخش هایی مانند خدمات، تولید، توزیع، صادرات، واردات و … می باشد الزامی است.

 

پیدا کردن کد اقتصادی

 

پیدا کردن کد اقتصادی اشخاص حقوقی با داشتن نام شرکت و شماره ملی مدیرعامل امکان پذیر است. برای این کار می توانید به سایت http://www.evat.ir/frmvalidationofregistration.aspx مراجعه کنید.

 

دریافت کد اقتصادی از طریق اینترنت

 

سازمان امور مالیاتی کشور به منظور تسهیل در روند ثبت نام و دریافت کد اقتصادی اقدام به راه اندازی یک سامانه اینترنتی نموده است. دریافت کد اقتصادی از طریق اینترنت می تواند در وقت و هزینه مودیان مالیاتی تا حد زیادی صرفه جویی نماید.

 

استعلام کد اقتصادی اشخاص حقیقی

 

برای استعلام کد اقتصادی اشخاص حقیقی می توانید با مراجعه به سایت http://www.evat.ir/frmvalidationofregistration.aspx و وارد نمودن نام و کد ملی آن ها، کد اقتصادی را دریافت نمایید.

 

دریافت کد اقتصادی شرکت

 

اگر برای دریافت کد اقتصادی شرکت خود با مشکل مواجه شدید می توانید با افراد و موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند مشورت نمایید.

 

نحوه گرفتن کد اقتصادی

 

برای اطلاع از نحوه گرفتن کد اقتصادی به سایت tax.gov.ir مراجعه کنید. در این سایت اطلاعات مورد نیاز شما برای دریافت کد اقتصادی قرار داده شده است.

 

5/5 - (5 امتیاز)

مطلب پیشنهادی

انحلال شرکت

انحلال شرکت ، انحلال شرکت با مسئولیت محدود ، منحل کردن شرکت ، انحلال شرکت سهامی خاص

    انحلال شرکت     به برچیده شدن، اربین رفتن و تعطیل شدن یک …

مشاوره رایگان