اخذ رتبه ، اخذ گرید ، اخذ رتبه شرکت ، اخذ گرید شرکت

 

اخذ رتبه

 

اخذ رتبه
اخذ رتبه

 

پس از ثبت هر شرکتی لازم است نسبت به اخذ رتبه برای آن شرکت اقدام کرد. رتبه هر شرکتی نمایان گر سطح کیفیت و کمیت آن شرکت در رابطه با اموری است که در آن فعالیت می کند. اخذ رتبه مسئله ای بسیار پر اهمیت و لازمه پیشرفت و به موفقیت رسیدن هر شرکتی است. شرکت ها برای همکاری و عقد قرارداد با مراکز دولتی و خصوصی باید دارای رتبه باشند، هر چه رتبه شرکتی بالاتر باشد این مراکز تمایل بیشتری برای همکاری با آن خواهند داشت چرا که رتبه بالای شرکت نشان از شایسته تر بودن آن لحاظ عملکرد فنی و مالی است.

همچنین در مناقصاتی که شرکت های با رتبه بالا در آنها حضور دارند، شرکت های با رتبه های پایین تر و یا شرکت هایی که نسبت به اخذ رتبه اقدام ننموده اند به احتمال زیاد در مناقصه شکست خواهند خورد و بیشترین شانس برد در مناقصات را شرکت های با رتبه بالا خواهند داشت.

اخذ رتبه شرکت با توجه به قرارگیری آن شرکت در یکی از دسته های پنج گانه شرکت پیمانکاری، مشاوره ای، انبوه سازی، انفورماتیک و طراحی و ساخت صورت می گیرد. به عبارتی هر شرکت برای اخذ رتبه با توجه به زمینه فعالیتش بایستی در یکی از این دسته بندی ها تشخیص داده شود؛ در غیر این صورت شرکت امکان درخواست اخذ رتبه نخواهد داشت. شرکت هایی که در هیچ کدام از این پنج دسته قرار نگیرند جهت فعالیت و پیشبرد اهدافشان به اخذ رتبه نیازی ندارند. البته این امر، امری تخصصی بوده و مشاوره با مشاورین خبره در این زمینه در جهت آگاهی بیشتر لازم است.

اخذ گرید

 

اخذ گرید
اخذ گرید

 

–  با اخذ گرید می توان شرکت ها را از هم متمایز کرد.

–  اخذ گرید و بالاتر بودن هر چه بیشتر رتبه هر شرکتی باعث جذب سرمایه گذار برای آن شرکت می شود.

–  اخذ گرید جهت بستن قرارداد با مراکز دولتی لازم و ضروری است.

–  اخذ گرید و نایل شدن به رتبه های بالا شانس برنده شدن در مناقصات تجاری را افزایش می دهد.

 

مدارک لازم برای اخذ رتبه

 

مدارک لازم برای اخذ رتبه
مدارک لازم برای اخذ رتبه

 

۱-   مدارک کپی برابر اصل شده ی مربوط به ثبت شرکت از جمله شرکت اظهارنامه و اساسنامه شرکت، روزنامه رسمی منتشر شده و مدارک مربوط به تاسیس و تغییرات ثبت شده شرکت.

۲-   کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضای هیئت مدیره شرکت و سهامداران شرکت.

۳-   کپی کارت پایان خدمت سهامداران.

۴-   اصل سند یا اجاره نامه شرکت.

۵-   مدارک تحصیلی کپی برابر اصل شده ی اعضای هیئت مدیره جهت دریافت رتبه بالاتر سعی داشته باشید مدارک تحصیلی آن اعضای هیئت مدیره ای را ارائه دهید که امتیاز بالاتری عاید شرکت نمایند، حداقل بایستی دو سوم اعضای هیئت مدیره شرکت دارای مدرک کارشناسی باشند.

۶-    اصل گواهی رتبه بندی شرکت.

۷-   آدرس و شماره تلفن شرکت که باید همان آدرس و شماره تلفنی باشد که در روزنامه رسمی منتشر شده است.

۸-   آدرس و شماره تلفن سهامدارانی از شرکت که حداقل ۵ درصد سهام در شرکت دارند.

۹-   آخرین صورتجلسه امضا شده ی سهامداران.

۱۰-  کپی کلیه قراردادها و موافقت نامه های شرکت.

۱۱-  گواهی پرینت شده سازمان تامین اجتماعی.

۱۲- اظهارنامه مالیاتی شرکت

۱۳- تاییدیه کارکردها

 

اخذ رتبه شرکت

 

اخذ رتبه شرکت
اخذ رتبه شرکت

 

اخذ گرید شرکت

 

–  برای گرفتن رتبه ابتدا بایستی ثبت شرکتی صورت گرفته باشد و مدارکی از جمله اساسنامه شرکت و شرکت نامه، اظهارنامه شرکت و صورت جلسه های جلسات خصوصی و مجامع عمومی تشکیل شده جهت ثبت شرکت و آگهی های منتشر شده در روزنامه های رسمی یا محلی در دسترس باشد تا بتوان روند اخذ رتبه برای شرکت را در پیش گرفت.

–  در مرحله بعد برای آماده سازی و تهیه مدارک مورد نیاز برای اخذ رتبه، با توجه به اینکه مدارک لازم جهت اخذ رتبه در هر حوزه ای که شرکت در آن حوزه فعالیت می نماید متفاوت از سایر حوزه هاست، بهترین راهکار مراجعه به وب سایت سامانه ساجات و استفاده از راهنمایی ها و توضیحات آن جهت آماده سازی مدارک است.

–  در این مرحله پس از مطالعه و استفاده از توضیحات سامانه ساجات، در این سامانه ثبت نام اولیه انجام می شود. در ثبت نام اولیه اطلاعات کلی شرکت ثبت می شود و در نهایت سامانه گذرواژه و رمز عبوری را به شما خواهد داد که به یادسپاری آن جهت ادامه روند اخذ رتبه لازم می باشد.

–  پس از ثبت نام اولیه و دریافت گذر واژه و رمز عبور، مرحله بعد تکمیل اطلاعات جزئیاتی و تخصصی شرکت می باشد. در این مرحله همچنین مدارک مورد نیاز خواسته شده از سامانه ساجات ارسال می گردد. سامانه ساجات پس از دریافت اطلاعات شرکت و بررسی این اطلاعات و مدارک ارسالی، تمامی این اطلاعات را به صورت پرونده ای الکترونیکی در آورده و به استانداری محل قرارگیری شرکت ارسال می کند. شرکت متقاضی همچنین باید مدارک فیزیکی شرکت را قابل ارسال به صورت الکترونیکی نبوده اند تحویل اداره استانداری نماید.

–  پس از تکمیل و تحویل تمامی مدارک، برای دادن رتبه به شرکت متقاضی جلسات متعددی صورت می گیرد و در مورد آن تصمیم گیری می شود.

 

اخذ گرید شرکت
اخذ گرید شرکت

 

جهت مشاوره تخصصی و رایگان در زمینه اخذ رتبه ، اخذ گرید ، اخذ رتبه شرکت ، اخذ گرید شرکت در کوتاهترین زمان با هزینه کم با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان